Septembris

No 23.septembra Vīna Studijā, Stabu ielā 30, skatāma mākslinieces Irinas Chernobay personālizstāde “Krāsu enerģija”

Kamēr rudens steidz apgleznot visu plašo Latviju, Vīna Studija sienas Stabu ielā ir ieguvušas savas maģiskās, spēcinošās krāsas, pateicoties gleznotājai Irina Chernobay! Izstāde “Krāsu enerģija” skatāma līdz gada beigām, un tajā apkopotās gleznas esot iedvesmojis kāds nejauši atrasts portrets.

“Apmēram pusotra gada periodā tapušas “krāsainas sejas” – spilgti portreti, kas iziet tālu ārpus reālām cilvēka anatomijas krāsām. Ideja radās, kad reiz žurnālā pavisam netīši ieraudzīju fotoattēlu ar indiešu izcelsmes vīrieti, izrotātu par godu Holi krāsu festivālam – tie ir tradicionāli svētki Indijā, kad cilvēki rotājas ar krāsām, priecājas, dejo. Šī fotoattēla iedvesmā tapa tik spilgti, enerģiski portreti.”

Irinas saknes ir meklējamas saulainajā Uzbekistānā. Arī viņas talants gleznošanā nav nejaušība, jo arī Irinas tētis bijis mākslinieks.

“Lai arī tētis zīmēja diezgan maz, bet kad tapa viņa rokām pata portreti ar zīmuli – tas vienmēr bija maģiski. Atceros, kad man bija tikai 12 gadi, mēs braucām ar vilcienu Uzbekistānā un es tētim palūdzu uzzīmēt savas draudzenes portretu. Viņš zīmēja, vadoties tikai pēc savas atmiņas, bez foto. Tad, būdama vēl bērns, biju pārsteigta par viņa profesionalitāti. Varbūt tieši tāpēc arī es zīmēju, un vienmēr zīmēšu.”