Septembris
Tutulbilde

No 19. septembra, Vīna Studijā Rīgā, Elizabetes ielā 10, skatāma mākslinieces Gundegas Dūdumas personālizstāde “After Opera”

Izstādes koncepts.
Izstādei “After Opera” jeb “Pēc Operas” veidotie darbi ir kā slavas himna skaistumam, dzīvei un dzīves skaistumam. Par skaistām nejaušībām, par nezināmo, kas sekos. Par to, kādi mēs esam, cik liels ir katra iekšējais spēks vai vājums. Un par to, kurp mēs virzāmies, kur nokļūsim šovakar, kurp būsim pēc desmit gadiem vai vairāk gadiem… savas dzīves laikā.

Skulptūra “Sisters” jeb “Māsas” tapa it kā nejauši, tomēr likumsakarīgi. Māksliniece uzsver: “Tas vienmēr ir bijis mans sapnis – izveidot lielu skulptūru. Brīnumainā kārtā, ar milzu darbu un gribasspēku tas notika un es piepildīju savu sapni. Pateicoties šim darbam, manī un manā dzīvē daudz kas ir mainījies un piepildīts.”
”Sisters,, sastāv no divām dvīņu māsām- viena ir zelta, otra sudraba krāsā. Kā Mēness un Saule, Diena un Nakts, Pagātne un Tagadne. Šis darbs tapa 2017. gadā, strādājot pie tā 8 mēnešus. Izmērs 186x80x70cm, atliets akrilā (A1), apgleznots ar eļļu.

Gleznām, kuras tapa izstādei “After Opera”, audekliem izmantoti kvalitatīvi, dažādu faktūru rakstaini audumi, kurus apvelk un gruntē ar želatīnu. Daudzām gleznām audeklus sašuj no dažādiem audumiem. Māksliniece uzsver, ka: “Šī ir kā meditācija pirms gleznošanas, kad izveidojas pirmais personīgais kontakts ar gleznu. Dažkārt sižetu ieraugu uz audekla šī procesa laikā. Citreiz nosapņoju vai ieraugu kaut kur savā vai citu dzīvēs.”

Par mākslinieci.
Gundega Dūduma (1977). Mācījusies Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, vēlāk Hochschule fur Grafik und Buchkunst Leipcigā, Gleznošanas nodaļā. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, Glezniecības katedru, iegūstot bakalaura grādu.
Māksliniecei bijušas vairākas personālizstādes, kā arī piedalījusies vairākās grupas izstādēs Latvijā un ārpus tās. Mākslinieces darbi atrodas gan privātās kolekcijās Latvijā un Lietuvā, Igaunijā, gan tālu aiz valsts robežām, pasaules metropolēs – ASV, Tokijā, Dubajā, Singapūrā, Brazīlijā, Šanhajā, Itālijā, Monako, Parīzē, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Šveicē, Portugālē, Vācijā, Maskavā un citās valstīs.

Izstāde Vīna Studijā būs skatāma līdz 2019. gada 21. janvārim.